CENTRUM TECHNOLOGII

« wróc do Aktualnosci

TechnologiezentrumItalien.jpg

INWESTYCJE W TRANSFER TECHNOLOGII I PARTNERSTWA Z KLIENTAMI

Makino wyznacza nowy standard w Europie Południowej.
W maju 2011 roku Makino otworzyło swoje nowe Centrum Technologiczne Italia w „dynamicznym trójkącie” pomiędzy Mediolanem, Bergamo i Brescią. Magazyn PRECISELY rozmawiał z Andrea Fritzsch, Dyrektorem Generalnym Makino na Południową Europę, aby dowiedzieć się więcej o planach i celach Centrum Technologii w Cavenago.

PRECISELY: Skąd pomysł budowy tego Centrum Technologii?

Fritzsch: Chcemy jeszcze bardziej żyć prawdziwą tożsamością Makino - być nie tyko producentem maszyn, lecz raczej dostawcą rozwiązań. Chcemy być bliżej naszych klientów, zapewniając im odpowiednie wsparcie technologiczne, aby mogli w pełni wykorzystać potencjał swoich maszyn, a nie tylko czerpać korzyści z ich jakości.

PRECISELY: Kiedy Makino podjęła decyzję o budowie tego obiektu?

Fritzsch: Decyzja o inwestycji w Centrum Technologii Italia została podjęta w najgłębszej recesji od lat trzydziestych. Makino świadomie postanowiła zwiększyć swoją obecność we Włoszech i w Europie Południowej w samym szczycie bardzo poważnego kryzysu. To była bezprecedensowa decyzja – odważna i dalekowzroczna.

PRECISELY: A dlaczego wybór padł właśnie na lokalizację we Włoszech Północnych?

Fritzsch: Obszar pomiędzy Mediolanem i Bergamo w Dolinie Perdana to miejsce, gdzie włoska gospodarka naprawdę świetnie się rozwija. W Cavenago jesteśmy tuż obok głównej autostrady Turyn-Wenecja, drugiej co do natężenia ruchu autostrady w Europie. To teren, gdzie kwitnie handel i przemysł - nie tylko przemysł ogólnie, ale przemysł mechaniczny w szczególności. Chcemy być możliwie jak najbliżej wielu małych i średnich przedsiębiorstw szukających wsparcia w opracowywaniu swoich technologii i partnera, który pomoże znaleźć im rozwiązania na przyszłość. Poza tym, są tam bardzo dobre połączenia drogowe. Cavenago to również strategicznie mocna lokalizacja w Południowej Europie ze względu na bliskość trójkąta portów lotniczych: Mediolan Malpensa, Mediolan Linate – tylko 15 minut drogi i Bergamo.

PRECISELY: Do czego wykorzystywany będzie obiekt?

Fritzsch: Przede wszystkim do przekazywania technologii klientom i tworzenia partnerstw z nimi: nie musimy ich uczyć, jak robić części, ale możemy wszyscy skorzystać na wzajemnej wymianie informacji, wiedzy i doświadczenia. Będziemy regularnie organizować pokazy i seminaria, będziemy również opracowywać technologie dla poszczególnych zastosowań maszyn, przede wszystkim w technologii 5-osiowej. To Centrum Technologii pozwoli nam na ściślejszą integrację z europejskimi i globalnymi sieciami Makino, umożliwiając nam zebranie i przekazanie know-how Grupy dotychczasowym i potencjalnym klientom.

PRECISELY: Jaka będzie obsada w Centrum Technologii?

Fritzsch: Liczebność personelu będzie się zmieniać, ale zawsze będą tam obecni inżynierowie technologii, aby Centrum Technologii było gotowe na przyjęcie dotychczasowych i potencjalnych klientów w każdym dniu roboczym, by mogli się oni przekonać, że nasze maszyny pracują prawidłowo.

PRECISELY: Na czym będą się Państwo koncentrować w 2011 roku?

Fritzsch: W Europie Południowej będziemy w dalszym ciągu pracować nad rozwojem jakości i niezawodności naszego wsparcia w zakresie zastosowań, i w tym zakresie Centrum Technologii Italia z pewnością będzie odgrywać istotną rolę. Chcemy również sfinalizować proces stabilizacji naszego serwisu i wsparcia. Mam dobry zespół w Europie Południowej zajmujący się zastosowaniami, sprzedażą i serwisem, jednak jak dotychczas baza operacyjna pozostawiała nieco do życzenia, ponieważ nie mieliśmy takiej dobrej lokalizacji. Teraz, z nowym Centrum Technologii jako bazą, sądzę, że rok 2011 będzie rokiem, w którym uda nam się zbudować solidne podstawy dla przyszłych działań operacyjnych.

 

« wróc do Aktualnosci